Mama wraca do pracy

Mama wraca do pracy

Jak już dobrze wiecie jestem mamą dwóch cudownych chłopców. Moje pociechy mają 5 i 3 lata. Ponieważ różnica wieku między chłopcami nie jest duża wiązało się to z moją dłuższą przerwą w mojej „karierze” zawodowej.

Poszukiwania pracy rozpoczęłam jak tylko mój młodszy syn skończył rok. Moje poszukiwania skupiały się głównie na branży marketingowej. Myślę, że nie jestem odosobnionym przypadkiem kobiety, która zderza się z brutalną rzeczywistością, jaką jest rynek pracy na który wraca MAMA.

Na wielu rozmowach, które odbyłam często zadawano mi pytania typu: czy ma Pani z kim zostawić dzieci? Czy może Pani dojeżdżać? W zasadzie odpowiedzi były dla mnie oczywiste, no bo jeśli zdecydowałam, że wracam do pracy to jako odpowiedzialny człowiek potrafię zapewnić swoim dzieciom doskonałą opiekę.

Odbyłam kilkadziesiąt rozmów kwalifikacyjnych. W pewnym momencie zaczęłam się zastanawiać, że może otworzę działalność i będę opisywać rozmowy w firmach:-))) Okazało się, że moje wcześniejsze doświadczenia marketingowe mają się nijak do tego co jest teraz. Ale jak to? Minęło tylko 5 lat… W pewnym momencie po kilku odmowach stwierdziłam, że muszę coś ze sobą zrobić, żeby być bardziej pożądanym pracownikiem.

Na interview czułam się jak petent, który przychodzi , siada grzecznie i mówi: „Ja biedna, przyszłam prosić. Dajcie mi pracę!!”. Teraz moje myślenie jest inne. To ja mam dać wartość, to ja mam być tym pracownikiem w którego firma będzie chciała zainwestować swoje pieniądze.

Postanowiłam więc stworzyć stronę, która jest jednocześnie moją wizytówką i daje mi szanse rozwoju. Tworząc ją wszystkich informacji dociekam sama i uczę się na własnych błędach. Stwierdzam, że to mój atut:-)