Co mnie motywuje do działania?

Co mnie motywuje do działania?

W ostatnim czasie dość często jestem zapraszana na rozmowy kwalifikacyjne. Na interview oprócz standardowych pytań dotyczących mojej ścieżki zawodowej pojawia się pytanie: co mnie motywuje do działania? Niby nic a ma sens:-)

Motywacja to pewien stan gotowości do działania. Ogólnie rzecz ujmując. Pracodawcy często chcąc zmotywować pracownika do działania oferują firmowe benefity. Są one często w postaci karnetów fitness, owocowych czwartków, wczasów pod gruszą. Przeglądając oferty pracy na stronie pracuj.pl, co oferta to nowa propozycja benefitów od pracodawcy.

Mnie osobiście wiele rzeczy motywuje. Przede wszystkim są to moje cele, które sobie wyznaczam i staram się do nich dążyć. Po drugie są to moje dzieci, które obserwuję i widzę, że mają swoje pierwsze pasje i chciałabym, aby je rozwijały w jak najlepszy sposób. Są to też ludzie, których pracę i działania bacznie obserwuję i widzę jak osiągają zawodowe sukcesy. Na końcu myślę, że jako kobieta mająca przerwę zawodową zwyczajnie chcę wrócić na właściwe zawodowe tory, by móc się dalej rozwijać.

Myślę, że na wiele pytań dotyczących motywacji odpowiada Mateusz Grzesiak. Polecam

Mateusz Grzesiak

Motywacja to przede wszystkim stan ducha. Dlatego ja bardzo szanuję kobiety, które są po przerwie związanej z wychowaniem dzieci i chcą wrócić do pracy. Uważam, że to są najbardziej zmotywowani pracownicy firm i korporacji.