Jak ludzie mają się dowiedzieć o Twoim nowym biznesie?

Jak ludzie mają się dowiedzieć o Twoim nowym biznesie?

Dzisiejszy artykuł dedykuję osobom, które zastanawiają się nad otwarciem własnego biznesu i nie wiedzą od czego zacząć działania promocyjne i marketingowe firmy.

Jeśli zastanawiasz się nad tym, jak ludzie mają dowiedzieć się o tym, że otwierasz np. warsztat samochodowy, nowy salon fryzjerski, kosmetyczny czy firmę IT musisz wiedzieć o jednym.

Bez działań marketingowych Twój biznes nie będzie miał racji bytu – niestety.

Nie jesteś dobry w strategiach marketingowych?

Nie wiesz od czego zacząć?

Dobrze trafiłeś.

Każda nowa firma wiąże się z inwestycją w reklamę, lub działania które pozwolą na zdobycie klientów lub budowaniu świadomości Twojej marki wśród np. lokalnej społeczności.

Wszystko od czego powienieneś zacząć to działania w Internecie. TAK. Dlaczego?

Dzisiaj wszytko jest w Internecie. Zakupy robisz przez Internet, komunikujesz się ze znajomymi przez Internet, wyszukujesz informacji o tym, jak naprawić samochód w Internecie.

Jeśli otwierasz jakąkolwiek firmę postaw na działania w Social Mediach.

  • Załóż firmowe konto i zaproś swoich znajomych.
  • W krótkim mailu poinformuj ich o tym, że otwierasz swój własny biznes, napisz w czym się specjalizujesz. Jeśli np. Jesteś specjalistą od usterek związanych z elektroniką w samochodach BMW podkreśl to.
  • Jeśli jesteś fryzjerką i świetnie czujesz się w upinaniu fryzur ślubnych wrzuć kilka fotek na swój firmowy profil.
  • Jeśli jesteś architektem, projektujesz domy, wnętrza whatever zamieść kilka swoich projektów.

Social Media to jednak nie wszystko.

  • Załóż stronę Internetową, która będzie Twoją wizytówką. Dzisiaj stronę internetową zakłada się w max 15 minut. Są cudowne narzędzia, które Ci w tym pomogą, np. Wix.com, Themeforest.
  • Zaprojektuj własne logo. Nie potrzebujesz do tego Photoshopa, Illustratora czy InDesigna. Zrób to w Canvie. Całkowicie darmowy creator, w którym zaprojektujesz logo w 5 minut. No może nieco dłużej, bo jak się zaczniesz bawić (a to wciąga) to będziesz coraz bardziej wymagającym użytkownikiem tegoż creatora.:-)
  • Daj ludziom wartość. Rozwiązałeś problem elektroniczny w BMW? Zrobiłaś koleżance fryzurę ślubną, która zrobiła furorę wśród gości? Napisz o tym krok po kroku.
  • Napisz artykuł na swojej stronie i wrzuć na Social Media.
  • Dając swojej społeczności wartość i daj im do zrozumienia, że jesteś specjalistą w tej dziedzinie. Że to co robisz sprawia Ci frajdę, i że cieszysz się, że możesz się tym podzielić z innymi.

Działaj kreatywnie a efekty mogą Cię mooocno zaskoczyć. Jeśli natomiast nadal nie wiesz, jak to robić napisz do mnie. Chętnie pomogę rozkręcić Twój biznes, nagram video o Tym co robisz i czym się zajmujesz. Wystarczy, ze wypełnisz formularz kontaktowy w zakładce KONTAKT.