Jakie książki czytamy? Kilka rekomendacji z literatury dziecięcej

Jakie książki czytamy? Kilka rekomendacji z literatury dziecięcej

Zgodnie z zapowiedzią chciałam Wam dzisiaj zarekomendować kilka książek z literatury dziecięcej.

Zastanawiam się od jakiego wieku czytacie własnym dzieciom? Jak często i jakie są to książki?

Od kiedy czytamy?

Osobiście przyznam Wam szczerze, że my nie czytamy „od urodzenia”.

Czytamy od jakiegoś 1,5 roku, nie zawsze codziennie.

Staramy się żeby nasi chłopcy obcowali namacalnie z książką, mimo że zdaję sobie sprawę, że nasze dzieci będą pokoleniem wersji cyfrowych.

Co czytamy?

Do niedawna królowały u nas książki o dinozaurach, bo nimi nasi chłopcy interesowali się najbardziej. Oczywiście były też bajki, ale jakoś niezbyt ten temat ich zachwycał.

Czytaliśmy też przygody Kici Koci:-) Ze względu na to, że chłopcy stają się coraz bardziej wymagającymi czytelnikami wzbogacamy naszą biblioteczkę o nowe pozycje.

Bardzo polecam Wam książki Opowiem Ci mamo co robią dinozaury.

Książka przenosząca małego czytelnika do świata prehistorycznych zwierząt to zdecydowanie pozycja godna polecenia dla małego paleontologa.

Książka jest świetnie ilustrowana, dzięki czemu rodzic może w przystępny sposób nie tylko czytać, ale i opowiadać o dinozaurach.

dav

Kolejna świetna pozycja, dla mega ciekawskich dzieci, to książka Wojciecha Mikołuszko Tato a dlaczego? 50 prostych odpowiedzi na piekielnie trudne pytania.

Książkę polecam dla dzieci w wieku 4-5 lat wzwyż. Świetne ilustracje. A pytania zadawane przez dzieci w jasny i prosty sposób opowiedziane. Idealna pozycja dla rodziców, którzy czasem mają kłopot, jak wytłumaczyć dziecku np. Po co nam gęsia skórka? Lub dlaczego chrupki na mleku się przyciągają?

Z pewnością spodoba Wam się też Pierwsza Encyklopedia Samolotów. Polecam, polecam polecam fanom samolotów. Idealna dla dzieci, które podróż samolotem mają przed sobą, ale i tym które już z podróżami są „obyte”. Tylko ona przeniesie małego odkrywcę do kokpitu pilota i wytłumaczy, co się dzieje z walizkami znikającymi na taśmie w trakcie odprawy bagażowej.

Ponad to, ostatnio dotarły do nas książki, które zamieściłam Wam na zdjęciu zapowiadającym ten artykuł.

Obecnie czytamy Niesamowite Przygody 10 skarpetek Justyny Bednarek. Moi chłopcy są zachwyceni, i jak tylko idą do przedszkola pytają czy będziemy czytać dzisiaj o skarpetkach. Książkę kupiłam z rekomendacji i były to dobrze zainwestowane pieniądze.

Polecam Wam także czytanie dzieciom biografii. Kupiłam ostatnio pozycję Opowieści dla chłopców, którzy chcą być wyjątkowi i już wiem, że zdobędzie serca moich chłopaków.

Pięknie ilustrowana, opowiadająca o osobach znanych. Piłkarzach, dziennikarzach, reżyserach, którzy posiadając różne dysfunkcje osiągnęli w życiu ogromny sukces. Książka mówiąca o tym, że każdy z nas ma w sobie ukryty talent, że aby osiągnąć w życiu sukces trzeba cierpliwie dążyć do celu i często pod prąd, nawet kiedy inni nas krytykują. Idealna na jesienne wieczory.

Reasumując, literatura dziecięca jest bardzo bogata. Wiem, że dobrze wiecie, że czytanie dzieciom już od najmłodszych lat jest ważne. Pobudza i rozwija wyobraźnię, wzbogaca słownictwo, pomaga rozwiązywać problemy.