Jakie książki czytamy? Kilka rekomendacji część 2.

Jakie książki czytamy? Kilka rekomendacji część 2.

W nawiązaniu do mojej wczorajszej publikacji koniecznie chciałam polecić Wam jeszcze dwie szczególne książki. Zostawiłam je na deser:-)

Polecam je dzieciom już tym nieco starszym ok. 8 lat i więcej. Obowiązkowa książka dla każdego dziecka w domowej biblioteczce.

Przepiękne ilustracje. Doskonały, prosty język.

Mam na myśli książkę Co robisz z pomysłem?

Opowieść o małym chłopcu, w głowie którego pojawia się pomysł. Pomysł nie chce go opuścić, ciągle mu towarzyszy. Chłopiec za namową innych chce od niego odejść, opuścić go….Co dalej?

Sami się przekonajcie….

ptr

Kolejna książka goszcząca od niedawna w naszym domu, tej samej autorki Co robisz z problemem?

ptr

W głowie bohatera rodzi się problem, który jest według niego ogromny. Z każdym dniem jest coraz większy. Nadchodzi jednak moment, kiedy okazuje się że problem tkwił tylko w jego głowie, a rzeczywistości nie jest tym, o czym myślał.

Książka dająca do zrozumienia, że często myślimy, że nasze problemy są ogromne. Że im nie podołamy Pozwala spojrzeć na problem z zupełnie innej perspektywy.

Mam nadzieję, że moje rekomendacje książkowe przypadły Wam do gustu. Liczę, że chociaż trochę zachęciłam Was do czytania tych oto książek, że będą mogły zagościć także w Waszych domach i że będą doskonałą lekturą zarówno dla Was dorosłych, jak i waszych dzieci.