Dzieci też gotują – najnowsza książka kulinarna Agnieszki Górskiej

Dzieci też gotują – najnowsza książka kulinarna Agnieszki Górskiej

Niedawno do sprzedaży trafiła książka kulinarna dla dzieci Agnieszki Górskiej pt. Dzieci też gotują wydawnictwa Demart. Intrygujący wydał mi się już sam tytuł książki. Z zainteresowaniem sięgnęłam po tę pozycję, żeby poznać przepisy kulinarne proponowane przez autorkę
i uatrakcyjnić wspólne spędzanie wieczorów z dziećmi.

Moje kucharskie wspomnienia
z dzieciństwa

Nie będę ukrywać, że książka Dzieci też gotują przywołała moje kulinarne wspomnienia z dzieciństwa. Nie wiem jak było u Was, ale moja mama bardzo często angażowała mnie do pomocy w kuchni np. do pieczenia ciast. Pozwalała mi kręcić ciasto mikserem, a po upieczeniu dekorować je różnymi dodatkami. Pamiętam też, zdobienie i malowanie jajek na Wielkanoc. Gdy byłam już nieco starsza, mogłam przygotować swoją pierwszą w życiu jajecznicę. 🙂 Przyznam szczerze, że totalnie nie wyszła ale mój tata bardzo dzielnie ją zjadł – to naprawdę wielkie szczęście, że wtedy przeżył. 🙂 Mam nadzieję, że wy również pamiętacie swoje pierwsze dania oraz macie ulubione smaki, za którymi tęsknicie. Moje to zdecydowanie pierogi i naleśniki, na które często wpadałam do babci.

Agnieszka Górska Dzieci też gotują!

Dziś dla mnie – pracującej mamy – każdy czas spędzony z moimi dziećmi jest na wagę złota i lubimy go spędzać właśnie kuchni. Jak wiecie, mam dwóch synów, którzy są otwarci na nowe smaki i lubią aktywnie uczestniczyć w przygotowaniu posiłków.

Książka Dzieci też gotują ma innowacyjną formę wydania – wygląda, jak stojący kalendarz na biurko, dzięki czemu przepis jest widoczny w całości. Posiada również wystarczająco grube kartki odporne na zagniecenia i zabrudzenia.

Znajdziesz w niej 61 przepisów podzielonych na trzy działy: Na zimno, Na ciepło, Na słodko. Przyznaję, że ten Na słodko od razu stał się ulubionym przez moje dzieci. 🙂 Co ważne tytuły przepisów wzbudzają ciekawość np. przepis na: Sałatkę wybrednej Karolinki, Żółwiki cioci Wioli czy np. Placki cierpliwej Grażynki.

fot. Wydawnictwo Demart
Każdy z przepisów zawiera:
  • listę składników,
  • wykaz niezbędnych akcesoriów kuchennych,
  • stopień trudności,
  • czas przyrządzania potrawy,
  • sposób wykonania „krok po kroku”,
  • ilustrację gotowego dania.

Znajdziesz w niej również wskazówki, jak przygotować stół na ważne okazje, np. święta oraz jak go urządzić pod chmurką. Są również pomysły aranżacji efektownych przyjęć w domu.

Sposób przygotowania bardzo dokładnie pokazują zawarte kolorowe ilustracje, których autorką jest Marianna Oklejak. Autorka niemalże prowadzi małego kucharza za rękę. Co ważne! Oznaczone są także czynności, które wymagają zachowania szczególnej ostrożności.

Książka ta pokazuje, że gotować mogą również dzieci. Może być świetną zabawą nie tylko dla nich ale też dla całej rodziny. Uważam również, że dzięki niej każde dziecko może nauczyć się planowania swojej pracy, gromadzenia składników, czytania ze zrozumieniem przepisów, dobierania i odmierzania proporcji, dekorowania stołu i tworzenia potraw.

Z pewnością każde dziecko będzie usatysfakcjonowane przygotowaniem swojej pierwszej w życiu potrawy w pełni samodzielnie i zaserwowania jej swoim bliskim. Książka przeznaczona jest zarówno dla przedszkolaków, które uwielbiają udzielać się w kuchni, jak i dla tych nieco starszych dzieci, które potrafią czytać i chcą samodzielnie gotować.

Z pewnością może być idealnym pomysłem na prezent na każdą okazję.

Obawiam, się, drodzy rodzice, że dzięki książce Dzieci też gotują! i kreatywności własnych pociech możecie zostać całkowicie wyręczeni w gotowaniu! 🙂 Czego i Wam i sobie życzę:)

Znajdziecie ją tutaj

Autorka tekstu: Wioleta Zwolińska